Yorum yapılmamış

Yunanistan’da Yatırım Yapma Avantajları

Ekonomik durumunuz iyiyse ve yurtdışında yatırım yapmayı düşünüyorsanız, yunanistan’da yatırım yapmak için doğru zamandır. Yunanistan Hükümeti, ekonomik nedenlerden dolayı, Golden Visa seçeneğiyle yabancılara mülk satışını serbest bırakıyor. 250 bin euro ve üzeri mülk veya arazi aldığınızda hem yatırım yapmış oluyorsunuz hem de Yunanistan’da oturum izni kazanıyorsunuz.

 

Ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan’da emlak piyasasında büyük bir düşüş yaşanıyor. Değerinin altında gayrimenkul veya arazi aldığınızda karlı bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Ayrıca Yunanistan, bir turizm ülkesi olduğu için, ileri vadede yatırımlarınız daha çok değer kazanacaktır.

 Golden Visadan Bütün Aile Yararlanın

250 bin euro ve üzeri yatırım yaptığınızda 5 yıllık bir oturum izni alıyorsunuz. Yatırımınızı elinizde tuttuğunuz sürece her 5 yılda bir yenileniyor. Yunanistan’a vizesiz seyahat edebilir, oraya yerleşebilir hatta oradan Avrupa’ya serbest geçiş yapabilirsiniz.

Yunanistan Avrupa Birliği üyesi ve Schengen Bölgesinde olduğu için 26 Avrupa ülkesine vizesiz seyahat yapma avantajına sahipsiniz. Bu avantajlardan eşiniz , 21 yaşlarına kadar bütün çocuklarınız ve anne babanız da yararlanıyor.

 Yatırımınızdan Kira Geliri Kazanın

Aldığınız gayrimenkulü hemen kiraya verebilirsiniz. Ülke, her yıl milyonlarca turisti ağırladığı için oteller yetersiz kalıyor. Turistik bölgelere yakın yerde alacağınız gayrimenkulleri, turistlere kiraya vererek, iyi gelir sağlayabilirsiniz. Airbnb üzerinden gündelik veya haftalık kiralama şansınız da bulunuyor.Uzun süreli kiralama da daha pratik bir gelir kaynağı alternatifi.

 Çocuklarınız Yunanistan’da Okusunlar

Okul çağındaki çocuklarınızı bu ülkede okutabilirsiniz. İsterseniz devlet okullarına isterseniz özel yabancı okullara gönderebilirsiniz. Bu özel okullar Amerikan, İngiliz, Fransız ve Alman eğitim sistemin uyguluyorlar. Size uygun bir okula göndererek, sosyal aktivitelerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

En büyük avantajı üniversite çağındaki çocuğunuzda yaşıyorsunuz. Yunanistan’da üniversitelere giriş sınavsız olduğu için yeterliliği uyan bölüme yazdırabiliyorsunuz.

Bu ülkedeki üniversitelerde okumayı Avrupa’ya açılan bir kapı olarak görebilirsiniz. Üniversiteyi burada bitirdiğiniz için belirli bir süre çalışma izniniz bulunuyor.

Yatırım için Yunanistan’da İkamet Etmeniz Gerekmiyor

Yunanlı yetkililerin yabancı yatırımcılara sağladıkları en büyük kolaylık da ülkede belirli bir süre ikamet zorunluluğu getirmemeleridir. Başka ülkelerde gayrimenkul aldığınızda yılda en az 7 gün kalma zorunluluğunuz bulunuyor. Yunanistan, bu konuda sizleri serbest bırakıyor. Belirli günler kalma şartı olmadan oturum izninizi alabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz tarihlerde bu ülkeye giriş yapma avantajınız bulunuyor.

Yunanistan’da Yabancılık Çekmezsiniz

Yunanistan Avrupa’nın en güvenilir ülkelerindendir. Bu nedenle can güvenliği problemi yaşamazsınız ve huzurlu hissedersiniz. Ülke olarak, rahatlarına ve konforlarına düşkün oldukları için, bu ülkede tatil havasında günler geçirebilirsiniz. Akdeniz insanı oldukları için cana yakın ve neşelidirler.

Sınır Komşumuz Yunanistan

Yunanistan’la sınır komşusu olduğumuz için uçakla 1 saat gibi kısa bir sürede gidebiliyorsunuz. Gezerek gitmek isterseniz arabayla da gidebilirsiniz. İstanbul ve İzmir ‘den direk kalkan uçaklarla kısa bir seyahat yapıyorsunuz.

Yatırımınızı Nasıl Yapacaksınız?

Yabancı diliniz çok iyi değilse ve Yunanistan emlak piyasasına yabancıysanız profesyonel yardım almanızı öneririz. Yunanistan Emlak yatırım konusunda size uzman desteği sağlıyor.

Tapu, devir teslim , oturma izni ve kiralama işlemlerini de profesyonel ellere bıraktığınızda dolandırılma ve yanlış yatırım yapma riskinden de uzak durmuş olursunuz.

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tapu devri yapılmadan asla ödeme yapmayınız. Türkiye’de nasıl tapu işlemleri yapıyorsanız, aynı mantıkla orada da yürütebilirsiniz.

Yabancıların, yatırım için ülkeye girmeleri, emlak piyasanın canlanmasına ve fiyatların artmasına yol açtı. Bu nedenle değerinin çok üstünde fiyat isteyenler olabiliyor. Bunlara çok iyi dikkat etmelisiniz.

 

Yorum yapın (0)