Yorum yapılmamış

Atina Hakkında Bilgiler

Yunanistan’ın başkenti olan ve aynı zamanda ülkenin de en kalabalık şehri olan Atina 5 milyona yakın bir nüfusa sahiptir. Avrupa’nın 4. Büyük şehri olma unvanını taşıyan Atina gerek tarihi gerekse insanları ile son derece güzel bir şehirdir. Atina’da tarihteki ilk yerleşimler Neolitik Çağ’da başlıyor. Yüzyıllar boyunca çeşitli akınlara uğrayan şehir bugün dünyanın en önemli kültür hazinelerini de içerisinde barındırıyor. Günümüze ulaşan en görkemli tarihi yapı olan Acropolis Parthenon Tapınağı,tarihi dokusu,turkuaz plajları, geleneksel tavernaları ve de neşeli Yunan insanı birçok yatırımcının buraya olan ilgisini arttıran özellikler arasında bulunuyor.Üstelik Türkiye’den Atina’ya günde 8 uçuş olması da, yıl boyunca Türkler’in çok rahat ve sık ziyaret etmesine olanak tanıyor. İnsanlar genelde gezmek ya da birkaç günlüğüne dinlenmek için gittikleri Atina şehrine âşık olarak geri dönüyorlar. Fakat artık insanlar Atina’da yalnızca birkaç gün geçirip geri dönmek zorunda değiller. Atina satılık ev ilanları içerisinde farklı bütçelere uygun birçok ev bulunuyor.

Atina’da Ev Satın Alarak Yatırım Yapın

Dünya genelinde birçok yatırımcının ev almak için çaba sarf ettiği Atina’da evler insanların bütçelerine göre değişim gösteriyor. Aynı zamanda evlerin satın alma giderleri de farklı prosedürler gereği değişebiliyor. Avrupa topluluğu ülkelerinden birinin vatandaşı olmayan kişiler sınıra yakın olmadığı müddetçe Atina ve çevresinden ev satın alma hakkına sahipler. Bu evleri ister tatil amaçlı isterseniz de sürekli oturmak için kullanabilirsiniz. Atina ev satılık ilanları içerisinden kendi bütçenizi zorlamayacak bir evi seçerek bu evin alım işlemlerini hızlıca başlatabilirsiniz.

Atina’da Ev Alınca Oturma İzni De Alınır Mı?

Yunanistan hükümeti Atina’da ev ya da ticari mülk alan insanlara vatandaşlığa başvuru hakkını da beraberinde getiriyor. Yani Yunanistan kanunlarına göre ev satın almak isteyen insanlar bu işlemi yaptıktan sonra öncelikle oturma izni alıyor ve 7. senelerini doldurduktan sonra eğer gerekli şartları yerine getirirlerse ülke vatandaşlığına başvurabiliyorlar. Yunanistan’ın yabancılara emlak satın alma hakkı vermesi bu bakımdan son derece karlı yatırımların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Kendi ülkesi dışında bir ülkede mülk sahibi olmak isteyen insanlar Atina gibi güzel bir şehirde rahatlıkla ev sahibi olabiliyor.

Atina’da Kimler Ev Alabiliyor?

Atina ev fiyatları son dönemde yaşanan bazı gelişmeler sonrasında düşme gösterdiğinden bu konuda yatırım yapmak isteyen insanların da ilgisinin buraya yönelmesini sağladı. Türkler de bu ev alabilen milletler arasında yer alıyor. Yunanistan hükümeti bu konuda herhangi bir şekilde kısıtlama getirmiyor. Fakat AB ülkesi vatandaşı olmayan insanlar için birkaç önemli prosedür bulunuyor. Bunun dışında herkes istediği satılık evi parasını ödeyerek sahip olma şansını elde ediyor. Atina’da ki evler arasında farklı mimari özellikler bulunuyor. Örneğin şehrin bir kısmında geleneksel mimariler hüküm sürerken belli kesimlerinde daha modern yapılara yer veriliyor. Bu durum da evlerin fiyatlarını etkileyen unsurlar arasındadır. Kişiler kendi zevklerine göre havuzlu bir villa ,işyeri ya da apartman dairesi satın alma şansına sahiptir.

Yorum yapın (0)